Subject to change. Please consult the official Turf Paradise race program for the most up to date information!
Turf Paradise
March 2014 - Off-Track Simulcast Schedule
Sun Mon Tues Wed Thurs Fri SAT
16 17 18 19 20 21 22
Calder 11:00 Louisiana Downs 11:00 Louisiana Downs 11:00 Louisiana Downs 11:00 Gulfstream Park/LARC 11:05 Gulfstream Park 11:05 Tampa Bay Downs 11:00
(Races 3-5) PARX Racing 11:10 PARX Racing 11:10 (Races 1-4) (Races 3-14) (Races 3-10) (Races 4-7)
Gulfstream Park 11:05 (Races 5-9) (Races 5-9) Gulfstream Park/LARC 11:05 Aqueduct 11:15 Aqueduct 11:15 Gulfstream Park 11:05
(Races 3-11) Aqueduct 11:15 Beulah Park 11:20 (Races 3-14) (Races 3-9) (Races 3-9) (Races 3-11)
Aqueduct 11:15 (Races 3-9) (Races 4-8) Tampa Bay Downs 11:15 Laurel Park 11:25 Calder 11:30 Oaklawn Park 11:05
(Races 3-9) Beulah Park 11:20 Will Rogers Downs 11:25 (Races 5-9) (Races 5-7) (Races 4-6) (Races 1-5)
Fair Grounds 11:25 (Races 4-8) (Races 3-10) Fair Grounds 11:25 Fair Grounds 11:25 Fair Grounds 11:25 Turfway Park 11:05
Tampa Bay Downs 11:25 Will Rogers Downs 11:25 Sunland Park 11:55 Laurel Park/LARC 11:25 Oaklawn Park 11:30 Tampa Bay Downs 11:25 (Races 3-12)
(Races 5-7) (Races 3-10) Turf Paradise 1:00 (Races 5-13) Golden Gate 12:45 (Races 5-7) Aqueduct 11:15
Oaklawn Park 11:30 Turf Paradise 1:00 Charles Town 4:00 Hawthorne 11:45 Santa Anita 1:00 Oaklawn Park 11:30 (Races 3-9)
(Races 1-4) LARC-Palermo 1:30 Mountaineer Park 4:00 Turf Paradise 1:00 Penn National 3:00 Golden Gate 12:45 Hawthorne 11:45
Santa Anita 12:30 (Races 9-15) Australia TBA Penn National 3:00 Charles Town 4:00 Santa Anita 1:00 (Races 1 & 2)
Golden Gate 12:45 LARC-Valparaiso 1:30 (Sandown, Newcastle) Charles Town 4:00 Remington Park 4:30 Hawthorne 2:40 Santa Anita 12:30
Turf Paradise 1:25 (Races 8-13) (Doomben) Mountaineer Park 4:00 Australia TBA (Races 7-9) Golden Gate 12:45
Hawthorne 2:40 Mountaineer Park 4:00 Australia TBA (Moe, Wagga) Penn National 3:00 Turf Paradise 1:25
(Races 7-9) Australia TBA (Cranbourne, Warwick Farm) (Tamworth) Turfway Park 3:15 Fair Grounds 2:25
Sunland Park 3:40 (Wangaratta, Wyong) (Kilcov) Charles Town 4:00 (Races 7-11)
(Races 10 & 11) (Port Macquarie) Remington Park 4:30 Mountaineer Park 4:00
Mountaineer Park 4:00 Sam Houston 5:00 Charles Town 4:00
Remington Park 4:30 Los Alamitos 7:00 Remington Park 4:30
Los Alamitos 5:00 Australia TBA Penn National 5:15
Austrailia TBA (Rosehill, Sandown) (Races 6-9)
(Warnambool, Armidale) (Eagle Farm) Sam Houston 5:15
(Bathurst) (Races 4-11)
Los Alamitos 6:00
Australia TBA
(Geelong, Kembla Grange)
(Wellington)
23 24 25 26 27 28 29
Calder 11:00 Louisiana Downs 11:00 Louisiana Downs 11:00 Louisiana Downs 11:00 Gulfstream Park 11:05 Gulfstream Park 11:05 Dubai World Cup 11:00
(Races 3 & 4) PARX Racing 11:10 PARX Racing 11:10 (Races 1-4) (Races 3-10) (Races 3-10) (Race 9)
Gulfstream Park 11:05 (Races 5-9) (Races 5-9) Gulfstream Park/LARC 11:05 Aqueduct 11:15 Aqueduct 11:15 Fair Grounds 11:00
(Races 3-11) Aqueduct 11:15 Beulah Park 11:20 (Races 3-14) (Races 3-9) (Races 3-9) (Races 2-13)
Aqueduct 11:15 (Races 3-9) (Races 4-8) Tampa Bay Downs 11:15 Laurel Park 11:25 Calder 11:30 Tampa Bay Downs 11:00
(Races 3-9) Beulah Park 11:20 Will Rogers Downs 11:25 (Races 5-9) (Races 5-7) (Races 4-6) (Races 4-7)
Tampa Bay Downs 11:25 (Races 4-8) (Races 3-10) Fair Grounds 11:25 Fair Grounds 11:25 Fair Grounds 11:25 Oaklawn Park 11:05
(Races 5-7) Will Rogers Downs 11:25 Sunland Park 11:55 Laurel Park/LARC 11:25 Oaklawn Park 11:30 Tampa Bay Downs 11:25 (Races 1-5)
Oaklawn Park 11:30 (Races 3-10) Turf Paradise 1:00 (Races 5-13) Golden Gate 12:45 (Races 5-7) Aqueduct 11:15
(Races 1-4) Turf Paradise 1:00 Charles Town 4:00 Hawthorne 11:45 Santa Anita 1:00 Oaklawn Park 11:30 (Races 3-9)
Hawthorne 11:45 LARC-Palermo 1:30 Mountaineer Park 4:00 Turf Paradise 1:00 Penn National 3:00 Golden Gate 12:45 Gulfsteam Park 11:20
(Races 1 & 2) (Races 9-15) Australia TBA Penn National 3:00 Charles Town 4:00 Santa Anita 1:00 (Races 6-14)
Sunland Park 11:55 LARC-Valparaiso 1:30 (Mornington, Randwick) Charles Town 4:00 Remington Park 4:30 Hawthorne 2:40 Hawthorne 11:45
Santa Anita 12:30 (Races 8-13) (Eagle Farm) Mountaineer Park 4:00 Sam Houston :00 (Races 7-9) (Races 1 & 2)
Golden Gate 12:45 Mountaineer Park 4:00 Australia TBA Australia TBA Penn National 3:00 Santa Anita 12:30
Turf Paradise 1:25 Australia TBA (Bendigo, Hawkesbury) (Terang, Albury) Turfway Park 3:15 Golden Gate 12:45
Fair Grounds 2:25 (Benalla, Scone) (Albury) (Port Macquarie) Charles Town 4:00 Turf Paradise 1:25
(Races 7-9) (Townsville) Remington Park 4:30 Sunland Park 2:25
Mountaineer Park 4:00 Sam Houston 5:00 (Races 7-11)
Remington Park 4:30 Los Alamitos 7:00 Mountaineer Park 4:00
Los Alamitos 5:00 Australia TBA Charles Town 4:25
Australia TBA (Rosehill, Doomben) (Races 2-9)
(Ararat, Grafton) (Moonee Valley) Remington Park 4:55
(Queanbeyan) (Races 2-12)
Penn National 5:15
(Races 6-9)
Sam Houston 5:40
(Races 5-11)
Los Alamitos 6:00
Japan Racing Assoc. 7:00
(Races 3-11)
Australia TBA
(Seymour, Dubbo)
(Muswellbrook)
30 31
Calder 11:00 LARC-Palermo 11:00
(Races 3-5) (Races 3-14)
Gulfstream Park 11:05 PARX Racing 11:10
(Races 3-11) (Races 5-9)
Aqueduct 11:15 Aqueduct 11:15
(Races 3-9) (Races 3-9)
Fair Grounds 11:25 Beulah Park 11:20
Tampa Bay Downs 11:25 (Races 4-8)
(Races 5-7) Will Rogers Downs 11:25
Oaklawn Park 11:30 (Races 3-10)
(Races 1-4) Turf Paradise 1:00
Santa Anita 12:30 LARC-Valparaiso 1:30
Golden Gate 12:45 (Races 8-13)
Turf Paradise 1:25 Mountaineer Park 4:00
Hawthorne 2:45 Australia TBA
(Races 7-9) (Tracks TBA)
Sunland Park 3:40
(Races 10-11)
Mountaineer Park 4:00
Remington Park 4:30
Los Alamitos 5:00
Australia TBA
(Ararat, Grafton)
(Queanbeyan)