Subject to change. Please consult the official Turf Paradise race program for the most up to date information!
Turf Paradise
June - 2014 - On-Track Simulcast Schedule
Sun Mon Tues Wed Thurs Fri SAT
15 16 17 18 19 20 21
PARX Racing 9:25 LARC-Palermo 9:00 PARX Racing 9:25 Suffolk Downs 9:45 Churchill Downs 9:45 Finger Lakes 9:35 PARX Racing 9:25
Churchill Downs 9:45 PARX Racing 9:25 Finger Lakes 10:10 Thistledown 9:55 LARC-La Plata 9:45 Monmouth Park 9:50 Churchill Downs 9:45
Monmouth Park 9:50 Suffolk Downs 9:45 Fairmount Park 11:00 Delaware Park 10:15 LARC-Hipo Chile 10:00 Calder 9:55 Suffolk Downs 9:45
Calder/LARC 9:55 Finger Lakes 10:10 Indiana Grand 11:05 Belmont Park 10:20 Finger Lakes 10:10 Thistledown 9:55 Monmouth Park 9:50
Thistledown 9:55 Delaware Park 10:15 Sunray Park 12:30 LARC-San Isidro 1:00 Delaware Park 10:15 Woodbine 10:00 Calder 9:55
Woodbine 10:00 LARC-Santiago 11:30 Fort Erie 1:15 Indiana Grand 11:05 Belmont Park 10:20 Gulfstream Park 10:25 Thistledown 9:55
Belmont Park 10:20 Ruidoso Downs 12:00 Presque Isle Downs 2:25 LARC-Valparaiso 11:30 Belterra Park 10:30 Louisiana Downs 11:25 Woodgine 10:00
Gulfstream Park/LARC 10:25 Presque Isle Downs 2:25 Mountaineer Park 4:00 Presque Isle Downs 2:25 Arlington Park 11:00 Belterra Park 12:00 Finger Lakes 10:10
Belterra Park 10:30 Mountaineer Park 4:00 Australia TBA Penn National 3:00 Louisiana Downs 11:25 Arapahoe Park 12:00 Delaware Park 10:15
Canterbury Park 10:45 Australia TBA (Sandown, Doomben) Evangeline Downs 3:40 Santa Anita 1:00 Belmont Park 12:00 Belmont Park 10:20
Arlington Park 11:00 (Geelong, Kembla Grange) (Warwick Farm) Woodbine 3:45 Pleasanton 1:15 Ruidoso Downs 12:00 Gulfstream Park 10:25
Fort Erie 11:00 (Townsville) Charles Town 4:00 Presque Isle Downs 2:25 Sunray Park 12:30 Belterra Park 10:30
Prairie Meadows 11:00 Fair Meadows 4:00 Penn National 3:00 Arlington Park 1:00 Canterbury Park 10:45
Louisiana Downs 11:25 Mountaineer Park 4:00 Evangeline Downs 3:40 Pleasanton 1:15 Arlington Park 11:00
Assiniboia Downs 11:30 Delta Downs 4:15 Charles Town 4:00 Indiana Grand 2:05 Louisiana Downs 11:25
Lone Star Park 11:35 Northlands Park 5:30 Fair Meadows 4:00 Churchill Downs 3:00 Arapahoe Park 12:00
Arapahoe Park 12:00 Australia TBA Delta Downs 4:15 Penn National 3:00 Ruidoso Downs 12:00
Ruidoso Downs 12:00 (Ballarat, Rackhampton) Canterbury Park 4:30 Santa Anita 3:00 Sunray Park 12:30
Sunray Park 12:30 (Taree) Prairie Meadows 4:30 Evangeline Downs 3:40 Santa Anita 1:00
Golden Gate 12:45 Lone Star Park 4:35 Charles Town 4:00 Pleasanton 1:15
Santa Anita 1:00 Australia TBA Fair Meadows 4:00 Hastings Park 1:50
Hastings Park 1:50 (Ipswich, Geelong) Delta Downs 4:15 Indiana Grand 2:05
Fair Meadows 2:00 (Gosford) Canterbury Park 4:30 Emerald Downs 2:15
Emerald Downs 2:15 Prairie Meadows 4:30 Penn National 3:00
Presque Isle Downs 2:25 Lone Star Park 4:35 Evangeline Downs 3:40
Mountaineer Park 4:00 Retama Park 4:45 Charles Town 4:00
Los Alamitos 5:00 Assiniboia Downs 5:00 Mountaineer Park 4:00
Australia TBA Fairmount Park 5:30 Fair Meadows 4:00
(Coffs Harbour, Albury) Northlands Park 5:30 Delta Downs 4:15
(Mildura) Emerald Downs 6:45 Prairie Meadows 4:30
Los Alamitos 7:00 Lone Star Park 4:35
Australia TBA Retama Park 4:45
(Moonee Valley, Eagle Farm) Assiniboia Downs 5:05
(Randwick) Fairmount Park 5:30
Los Alamitos 6:30
Australia TBA
(Muswellbrook, Gold Coast)
(Cranbourne)
22 23 24 25 26 27 28
PARX Racing 9:25 LARC-Palermo 9:00 PARX Racing 9:25 Suffolk Downs 9:45 Churchill Downs 9:45 Finger Lakes 9:35 PARX Racing 9:25
Churchill Downs 9:45 PARX Racing 9:25 Finger Lakes 10:10 Thistledown 9:55 LARC-La Plata 9:45 Monmouth Park 9:50 Churchill Downs 9:45
Monmouth Park 9:50 Suffolk Downs 9:45 Fairmount Park 11:00 Delaware Park 10:15 Finger Lakes 10:10 Calder 9:55 Suffolk Downs 9:45
Calder/LARC 9:55 Finger Lakes 10:10 Indiana Grand 11:05 Belmont Park 10:20 Delaware Park 10:15 Thistledown 9:55 Monmouth Park 9:50
Thistledown 9:55 Delaware Park 10:15 Fort Erie 1:15 LARC-San Isidro 11:00 Belmont Park 10:20 Woodbine 10:00 Calder 9:55
Woodbine 10:00 Ruidoso Downs 12:00 Presque Isle Downs 2:25 Indiana Grand 11:05 Belterra Park 10:30 Gulfstream Park 10:25 Thistledown 9:55
Belmont Park 10:20 LARC-Valparaiso 1:00 Mountaineer Park 4:00 Presque Isle Downs 2:25 Arlington Park 11:00 Arapahoe Park 12:00 Woodgine 10:00
Gulfstream Park/LARC 10:25 Presque Isle Downs 2:25 Australia TBA Penn National 3:00 LARC-Valparaiso 11:30 Belterra Park 12:00 Finger Lakes 10:10
Belterra Park 10:30 Mountaineer Park 4:00 (Sandown, Eagle Farm) Evangeline Downs 3:40 Louisiana Downs 12:50 Belmont Park 12:00 Delaware Park 10:15
Canterbury Park 10:45 Australia TBA (Canterbury) Woodbine 3:45 Santa Anita 1:00 Ruidoso Downs 12:00 Belmont Park 10:20
Arlington Park 11:00 (Mornington, Newcastle) Charles Town 4:00 Pleasanton 1:15 Louisiana Downs 12:50 Gulfstream Park 10:25
Fort Erie 11:00 (Mackay) Mountaineer Park 4:00 Presque Isle Downs 2:25 Arlington Park 1:00 Belterra Park 10:30
Prairie Meadows 11:00 Delta Downs 4:15 Penn National 3:00 Pleasanton 1:15 Canterbury Park 10:45
Louisiana Downs 11:25 Assiniboia Downs 5:00 Evangeline Downs 3:40 Indiana Grand 2:05 Arlington Park 11:00
Arapahoe Park 12:00 Northlands Park 5:30 Charles Town 4:00 Churchill Downs 3:00 Arapahoe Park 12:00
Ruidoso Downs 12:00 Australia TBA Fair Meadows 4:00 Penn National 3:00 Ruidoso Downs 12:00
Sunray Park 12:30 (Bendigo, Kilcoy) Delta Downs 4:15 Santa Anita 3:00 Louisiana Downs 12:50
Santa Anita 1:00 (Wyong) Canterbury Park 4:30 Evangeline Downs 3:40 Santa Anita 1:00
Pleasanton 1:15 Prairie Meadows 4:30 Charles Town 4:00 Pleasanton 1:15
Hastings Park 1:50 Lone Star Park 4:35 Fair Meadows 4:00 Hastings Park 1:50
Fair Meadows 2:00 Australia TBA Delta Downs 4:15 Indiana Grand 2:05
Emerald Downs 2:15 (Ipswich, Geelong) Canterbury Park 4:30 Emerald Downs 2:15
Presque Isle Downs 2:25 (Canberra) Prairie Meadows 4:30 Penn National 3:00
Mountaineer Park 4:00 Lone Star Park 4:35 Evangeline Downs 3:40
Los Alamitos 5:00 Retama Park 4:45 Charles Town 4:00
Australia TBA Assiniboia Downs 5:00 Mountaineer Park 4:00
(Echuca, Goulburn) Fairmount Park 5:30 Fair Meadows 4:00
(Gunnedah) Northlands Park 5:30 Delta Downs 4:15
Emerald Downs 6:45 Prairie Meadows 4:30
Los Alamitos 7:00 Lone Star Park 4:35
Australia TBA Retama Park 4:45
(Sunshine Coast, Flemington) Assiniboia Downs 5:05
(Rosehill) Fairmount Park 5:30
Los Alamitos 6:30
Australia TBA
(Sale, Warnambool)
(Sunshine Coast)
29 30
PARX Racing 9:25 LARC-Palermo 9:00
Churchill Downs 9:45 PARX Racing 9:25
Monmouth Park 9:50 Tampa Bay Downs 9:25
Calder/LARC 9:55 Suffolk Downs 9:45
Thistledown 9:55 Finger Lakes 10:10
Woodbine 10:00 Delaware Park 10:15
Belmont Park 10:20 LARC-Santiago 11:30
Gulfstream Park/LARC 10:25 Ruidoso Downs 12:00
Belterra Park 10:30 Presque Isle Downs 2:25
Canterbury Park 10:45 Mountaineer Park 4:00
Arlington Park 11:00 Australia TBA
Fort Erie 11:00 (TBA)
Prairie Meadows 11:00
Louisiana Downs 11:25
Arapahoe Park 12:00
Ruidoso Downs 12:00
Santa Anita 1:00
Pleasanton 1:15
Hastings Park 1:50
Fair Meadows 2:00
Emerald Downs 2:15
Presque Isle Downs 2:25
Mountaineer Park 4:00
Los Alamitos 5:00
Australia TBA
(Mildura, Quirindi)
(Wagga)