Subject to change. Please consult the official Turf Paradise race program for the most up to date information!
Turf Paradise
January - 2014 - On-Track Simulcast Schedule
Sun Mon Tues Wed Thurs Fri SAT
19 20 21 22 23 24 25
Aqueduct 10:25 Aqueduct 10:25 PARX Racing 10:25 Tampa Bay Downs 10:25 Aqueduct 10:25 Aqueduct 10:25 Aqueduct 10:25
PARX Racing 10:25 PARX Racing 10:25 Beulah Park 11:00 Laurel Park/LARC10:35 Laurel Park/LARC 10:35 Tampa Bay Downs 10:25 PARX Racing 10:25
Tampa Bay Downs 10:25 Hialeah Park 10:35 Louisiana Downs 12:00 LARC-San Isidro 10:45 Gulfstream Park/LARC 10:40 Calder 10:30 Tampa Bay Downs 10:30
Calder/LARC 10:30 Laurel Park/LARC 10:35 Sam Houston 12:00 Beulah Park 11:00 Fair Grounds 12:00 Hialeah Park 10:35 Calder/LARC 10:30
Hialeah Park 10:35 Gulfstream Park/LARC 10:40 Turf Paradise 12:05 Turf Paradise 12:05 Oaklawn Park 12:30 Gulfstream Park/LARC 10:40 Hialeah Park 10:35
Gulfsteam Park/LARC 10:40 Beulah Park 11:00 Sunland Park 12:15 Portland Meadows 1:00 Santa Anita 2:00 LARC-San Isidro 11:00 Laurel Park/LARC 10:35
Louisiana Downs 11:00 Fair Grounds 12:00 Charles Town 5:00 Penn National 4:00 Penn National 4:00 Fair Grounds 12:00 Gulfstream Park/LARC 10:40
Turfway Park 11:10 Sam Houston 12:00 Australia TBA Delta Downs 4:45 Delta Downs 4:45 Sunland Park 12:15 Beulah Park 11:00
Camarero 12:00 Louisiana Downs 12:00 (Geelong, Randwick) Charles Town 5:15 Charles Town 5:15 Oaklawn Park 12:30 Turfway Park 11:10
Fair Grounds 12:00 Oaklawn Park 12:05 (Doomben) Australia TBA Australia TBA Turf Paradise 12:40 Fair Grounds 12:00
Sunland Park 12:15 Turf Paradise 12:05 (Seymour, Wyong) (Hamilton, Scone) Golden Gate 1:45 Louisiana Downs 12:00
Oaklawn Park 12:30 Santa Anita 1:30 (Mackay) (Ipswich) Santa Anita 2:00 Oaklawn Park 12:05
Portland Meadows 1:00 Golden Gate 1:45 Penn National 4:00 Sunland Park 12:15
Santa Anita 1:30 Turfway Park 4:15 Turf Paradise 12:40
Golden Gate 1:45 Delta Downs 4:45 Santa Anita 1:00
Los Alamitos 6:00 Charles Town 5:00 Golden Gate 1:45
Australia TBA Sam Houston 6:00 Penn National 4:00
(Echuca & Moruya) Los Alamitos 8:00 Delta Downs 4:45
Australia TBA Charles Town 5:00
(Caulfield, Randwick) Los Alamitos 7:00
(Eagle Farm) Australia TBA
(Wagga, Grafton)
(Sunshine Coast)
26 27 28 29 30 31
Aqueduct 10:25 Aqueduct 10:25 PARX Racing 10:25 Tampa Bay Downs 10:25 Aqueduct 10:25 Aqueduct 10:25
PARX Racing 10:25 PARX Racing 10:25 Beulah Park 11:00 Laurel Park/LARC10:35 Laurel Park 10:35 Tampa Bay Downs 10:25
Tampa Bay Downs 10:25 LARC-Palermo 10:30 Louisiana Downs 12:00 Gulfstream Park 10:40 Gulfstream Park/LARC 10:40 Hialeah Park 10:35
Calder/LARC 10:30 LARC-Santiago 10:30 Sam Houston 12:00 Beulah Park 11:00 Fair Grounds 12:00 Gulfstream Park/LARC 10:40
Hialeah Park 10:35 Beulah Park 11:00 Turf Paradise 12:05 Turf Paradise 12:05 Sunland Park 12:15 Calder 10:55
Gulfsteam Park/LARC 10:40 Louisiana Downs 12:00 Sunland Park 12:15 Penn National 4:00 Oaklawn Park 12:30 LARC-Palermo 11:00
Turfway Park 11:10 Sam Houston 12:00 Charles Town 5:00 Delta Downs 4:45 Golden Gate 1:45 Fair Grounds 12:00
Fair Grounds 12:00 Turf Paradise 12:05 Australia TBA Charles Town 5:15 Santa Anita 2:00 Sunland Park 12:15
Turf Paradise 12:40 (Geelong, Warwick Farm) Australia TBA Penn National 4:00 Oaklawn Park 12:30
Louisiana Downs 12:00 (Eagle Farm) (Warnambool, Hawkesbury) Delta Downs 4:45 Golden Gate 1:45
Sunland Park 12:15 (Rockhampton) Charles Town 5:15 Santa Anita 2:00
Oaklawn Park 12:30 Australia TBA Penn National 4:00
Portland Meadows 1:00 (Ararat, Albury) Turfway Park 4:15
Santa Anita 1:30 (Ipswich) Delta Downs 4:45
Golden Gate 1:45 Charles Town 5:00
Los Alamitos 6:00 Sam Houston 6:00
Australia TBA Los Alamitos 8:00
(Mornington, Armidale) Australia TBA
(Wyong) (Rosehill, Caulfield)
(Doomben)