Subject to change. Please consult the official Turf Paradise race program for the most up to date information!
Turf Paradise
April - 2014 - On-Track Simulcast Schedule
Sun Mon Tues Wed Thurs Fri SAT
20 21 22 23 24 25 26
Calder/LARC 9:55 PARX Racing 9:25 PARX Racing 9:25 Tampa Bay Downs 9:25 Keeneland 10:05 Finger Lakes 10:10 Tampa Bay Downs 9:35
Woodbine 10:00 Beulah Park 10:00 Beulah Park 10:00 Keeneland 10:05 Pimlico/LARC 10:10 Tampa Bay Downs 9:25 Calder/LARC 9:55
Gulfstream Park/LARC 10:25 Finger Lakes 10:10 Finger Lakes 10:10 Aqueduct 10:20 Aqueduct 10:20 Calder 9:55 Thistledown 9:55
Prairie Meadows 1:00 LARC- Santiago 10:30 Will Rogers Downs 10:30 LARC-San Isidro 10:30 Atlantic City 12:30 Thistledown 9:55 Beulah Park 10:00
Remington Park 11:30 LARC-Palermo 10:30 Sunray Park 12:30 LARC-Valparaiso 9:55 Penn National 3:00 Woodbine 10:00 Woodbine 10:00
Sunray Park 12:30 Will Rogers Downs 10:30 Turf Paradise 1:00 Hawthorne 11:50 Evangeline Downs 3:40 Keeneland 10:05 Finger Lakes 10:10
Santa Anita 12:30 Turf Paradise 1:00 Mountaineer Park 4:00 Turf Paradise 1:00 Remington Park 4:00 Pimlico/LARC 10:10 Pimlico/LARC 10:10
Golden Gate 12:45 Mountaineer Park 4:00 Australia TBA Penn National 3:00 Lone Star Park 4:35 Aqueduct 10:20 Aqueduct 10:20
Emerald Downs 2:00 Australia TBA (Bendigo, Canterbury) Evangeline Downs 3:40 Prairie Meadows 4:30 Gulfstream Park/LARC 10:25 Gulfstream Park/LARC 10:25
(Races 1-6) (Echuca, Wagga) (Ipswich) Mountaineer Park 4:00 Sam Houston 5:00 Hawthorne 11:45 Will Rogers Downs 10:30
(Port Macquarie) Australia TBA Australia TBA Atlantic City 12:30 Fonner Park 11:30
(Geelong, Grafton) (Flemington, Gosford) Sunray Park 12:30 Hawthorne 11:50
(Canberra) (Warwick Farm) Golden Gate 1:45 Atlantic City 12:30
Fonner Park 1:00 Sunray Park 12:30
HAPPY Penn National 3:00 Golden Gate 12:45
EASTER! Santa Anita 3:00 Santa Anita 1:00
Evangeline Downs 3:40 Turf Paradise 1:00
Remington Park 4:00 Emerald Downs 2:00
Delta Downs 5:30 Churchill Downs 3:00
Prairie Meadaows 4:30 Penn National 3:00
Lone Star Park 4:35 Evangeline Downs 3:40
Sam Houston 5:00 Charles Town 4:00
Los Alamitos 7:00 Mountaineer Park 4:00
Australia TBA Sam Houston 4:00
(Randwick, Sandown) Remington Park 4:00
(Morphettville) Delta Downs 5:30
Prairie Meadows 4:30
Lone Star Park 4:35
Los Alamitos 6:30
Australia TBA
(Sale, Tamworth)
(Townsville)
27 28 29 30
Tampa Bay Downs 9:40 Beulah Park 10:00 Churchill Downs 9:45 Tampa Bay Downs 9:30
Thistledown 9:55 LARC-Palermo 10:00 Beulah Park 10:00 Churchill Downs 9:45
Calder/LARC 9:55 Finger Lakes 10:10 Finger Lakes 10:10 LARC-Valparaiso 10:30
Woodbine 10:00 Will Rogers Downs 10:30 Will Rogers Downs 10:30 LARC-San Isidro 11:15
Pimlico 10:10 LARC-Valparaiso 12:30 Fairmount Park 11:00 Atlantic City 12:30
Aqueduct 10:20 Turf Paradise 1:00 Atlantic City 12:30 Turf Paradise 1:00
Gulfstream Park/LARC 10:25 Mountaineer Park 4:00 Sunray Park 12:30 Penn National 3:00
Prairie Meadows 11:00 Australia TBA Turf Paradise 1:00 Evangeline Downs 3:40
Fonner Park 11:30 (Warnambool, Taree) Charles Town 4:00 Charles Town 4:00
Remington Park 11:30 (Kembla Grange) Mountaineer Park 4:00 Mountaineer Park 4:00
Lone Star Park 11:35 Australia TBA Delta Downs 4:15
Hawthorne 11:50 (Warnambool, Canterbury) Australia TBA
Atalntic City 12:30 (Eagle Farm) (Tracks TBA)
Sunray Park 12:30
Santa Anita 12:30
Golden Gate 12:45
Hastings Park 1:50
Emerald Downs 2:15
Mountaineer Park 4:00
Los Alamitos 5:00
Australia TBA
(Kilmore, Coffs Harbour)
(Goulburn)